۱۳۸۹ دی ۱۱, شنبه

بلوچستان را اعدام آرام نخواهد کرد

لجامِ گسیخته‏ی نظام در بلوچستان
در آغاز سال جدید میلادی چهاربلوچ دیگرحلق آویز شدند.
آخوند حمیدی، خلخالی استان، که این خبر را اعلام می‏کرد ادعا کرد که متهمان در دادگاهی علنی با حضور وکلای مدافعشان محاکمه شدند و حکم اعدام پس از تایید مراجع عالی قضایی به اجرا درآمد.
دادگاه‏های علنی در استان سیستان و بلوچستان در زیر زمین‏های مخفی‏ای برگزار می‏شود که غیر از افرادی دست‏چین شده کسی اجازه شرکت در آن را ندارد.
وکلای مدافع زیادی اخیراً از حوزه علمیه قم برای ماه محرم به استان اعزام شده بودند که تعدادی ماندگار استان شدند، بلوچستان است و خاک‏اش دامنگیر و مشاغل‏اش چشمگیر. فقط یک مشکل باقی می‏ماند که چهارتا چهارتا و یازده تا یازده تا جمع گردد وانگهی معلوم نیست کجا بمب گردد.
کمی شرم‏آور است که وقتی بمبی منفجر می‏شود انبوه ایمیل‏ها و تلفن‏ها برای مصاحبه، زندگی عادی ما را مختل می‏کند اما خبر اینهمه اعدام زودتر از خون این عزیزان می‏خشکد.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

سلام! فتوا! پہ تمامین بلوچان ،بلوچستان صرف بلوچانے گنت،اگہ ڈّنی گجر یا کے پنجاپی اودائنت و یا کے دیم دیگ بوتگ و یا کشگ بوتگ،گڈا پہ پنڈلے مکسدے اودائنت کے سرکارے حزمتا کنت و اے شی معنا اشنت کے بلوچستانے اصلی جاورا بدلیننت،پہ اے ھاترا ھچ گیر ڈنّی مان بلوچستانا بیگناہ نہ انت و آوان وتی جان بہ سرکارا بھا کرتگ،وبلوچ آوانے زندہ یا مرکے زمہدار نہ انت پرچا کے ھر وھدہ گوشگ بوتگنت بلوچستان یلہ دئیت و در کپئت اگہ نہ گڈا شما وت لوٹئت کے مردار بئیت، بلوچستانے سرمچاران ھژیارتر بئیت وتارا زندگ سرکارے مردمانے دستا مدئیت چیاکے رند چا عذاب دیگا پدا ھم موت دیما انت ، آجوج ـ ماجوج بلوچ